CATIA

نرم‌افزار طراحی به کمک کامپیوتر که توسط شرکت داسو تولید سیستم، تولید شد.

نرم‌افزار مهمی که هرچقدر از اهمیت آن گفته شود بازهم کم است. درواقع catia نرم‌افزاری است که تمامی پروسه تولید را از طراحی اولیه مفهوم consept تا تولید محصول را در برمی‌گیرند و آن را به‌طور دقیق مدیریت و کنترل می‌کند.

CATIA مخفف Compute Aided Three-dimensional interractive ارائه‌شده توسط شرکت داسو سیستم (Assault system) است. نرم‌افزار همه‌جانبه‌ای که شامل PLAM و CAM و CAE و CAD و 3D است.

آخرین نسخه آن یعنی CATIA V6 بر اساس زبان C++ ارائه‌شده که فقط بر روی سیستم‌عامل ویندوز و Linux قابل‌اجراست و قابلیت چندکاربره و تمرکز بر 3D از شاخص‌ترین ویژگی‌های ورژن جدید این نرم‌افزار است.

کاربردها:

طراحی و مدل‌سازی سطوح و قطعات پیچیده، طراحی پروسه ماشین‌کاری و تولید و استخراج G-Code برای دستگاه‌های تراشکاری cnc جهت ساخت قطعه، طراحی و تحلیل مکانیزم ها و سیستم‌ها و تجهیزات هیدرولیکی و پنوماتیکی و الکتریکی و …، طراحی قالب و مدل‌های ورق‌کاری در catia به‌طورکلی در یک کلمه شبیه‌سازی.

Solid WorkS

نرم‌افزار طراحی ۳ بعدی به کمک کامپیوتر، تولیدشده توسط شرکت فرانسوی داسو سیستم و از نرم‌افزارهای قوی در میان نرم‌افزارهای CAD/CAE است که برای طراحی قطعات مکانیکی، دارای قابلیت طراحی در سه محیط DRAWING، محیط ASSEMBLY و محیط PART است و دارای خروجی مطلوب به‌منظور استفاده در نرم‌افزار CAD است.

کاربردها و برخی از ویژگی‌ها:

Solidwork با استفاده از نرم‌افزارهای COSMOS امکان آنالیز مهندسی قطعات طراحی‌شده را فراهم می‌کند، مدل‌ساز برای مدل‌سازی جامدات که مبتنی بر پاراسالید است و بهره‌گیری از رویکرد پارامتری مبتنی بر ویژگی برای ساخت مدل‌ها و مونتاژها، ایجاد مدل، طراحی آسان و استخراج نقشه استاندارد طرح، امکان ساخت هر شکلی بدون درگیری محاسبات موردنیاز در نقشه‌کشی صنعتی، استخراج نما و نقشه و ۳ جهت شکل با استفاده از محیط طراحی تحلیل مکانیزم های ایجادشده در محیط Assembly و بررسی خروجی‌های مختلف، امکان ایجاد نماهای انفجاری exploded view و معادله نویسی بین پارامترها و اندازه‌های مختلف در مدل و …

Power Mill

نرم‌افزار ساخت به کمک رایانه که در تهیه مسیر حرکت ابزار در دستگاه‌های CNC کاربرد دارد و استراتژی‌های مختلف ماشین‌کاری را مشخص می‌کند تا بهترین مسیر حرکت ابزار روی قطعه را تعیین کند.

COMSOL Multiphysics

مجموعه شبیه‌سازی که می‌تواند معادلات دیفرانسیل سیستم‌های غیرخطی را توسط مشتق‌های جزئی به روش اجزا محدود (FME) در فضای ۱ و ۲ و ۳ بعدی حل کند و برای چالش‌های میدان‌های الکترومغناطیس، کشش، دینامیک سیالات و دینامیک گاز مفید باشد. همچنین برای طراحی و شبیه‌سازی پروژه‌های برق، مکانیک، شیمی و فیزیک کوانتوم و تحلیل مسائل مکانیک سیالات و جامدات و پدیده‌های انتقال، کاربرد دارد

MSC NASTRAN

نسترن محصول شرکت MSC software. نسترن، نرم‌افزار مهندسی چندمنظوره برای حل مسائل گوناگون اعم از تحلیل‌های استاتیکی، آنالیز مدل‌های ارتعاشی و پاسخ فرکانس سیستم تحلیل انتقال حرارت و … است.

FLUENT

فلوئنت درزمینهٔ دینامیک سیالات محاسباتی( CFD) برای مدل کردن جریان سیال و انتقال حرارت در هندسه پیچیده کاربرد دارد.

NX

NX قبلاً یونیگرافیکس NX Unigraphic نامیده می‌شد. محصول شرکت زیمنس PLM آمریکا (شاخه نرم‌افزاری و اتوماسیون شرکت زیمنس آلمان) است.

کاربردها و برخی از ویژگی‌ها:

NX نرم‌افزار جامع طراحی و ساخت به کمک رایانه ازجمله هواپیما و هوافضا برای کاهش هزینه‌های ساخت و تولید است. همچنین در اتوماسیون فرآیند طراحی مبتنی بر اطلاعات طراحی صنعتی، مدل‌سازی در بالاترین سطح جهانی، شبیه‌سازی و تحلیل مکانیزم های ساخت و تولید و تبدیل استحکام کاربرد دارد.

این نرم‌افزار توانایی مدل‌سازی بسیار بالا به دلیل استفاده از هسته مرکزی مدل‌سازی بسیار بالا در صنایع هوافضا، خودروسازی، ماشین‌سازی، فناوری‌های برتر و تک و… کاربردهای بسیار دارد.

شرکت‌هایی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند:

شرکت‌های هواپیمایی مانند بوئینگ، آنتونوف، هلیکوپتر سازی بل، داگلاس، توپولوف و هوافضای بریتیش و سوخو و …

شرکت‌های خودروسازی اوپل، موتورسازی بوش، بنتون، دیترویت و موتورسازی آلیسون جنرال، آپریلا و …

صنایع فناوری‌های برتر یا هایتک مانند اپل، آیوا، دیجیتال الکترونیکس و …

شرکت های تولید لوازم‌خانگی مانند ژیلت، ایسوز، کولاک و …

CREO

نام قبلی این نرم‌افزار پرو اینجینیر بوده است (مهندس حرفه).

CREO نرم‌افزار طراحی به کمک کامپیوتر و طراحی ۳ بعدی است که سازنده آن، بنگاه فناوری پارامتری (PTC) است که در کارخانه‌ها بسیار رایج است بخصوص صنعت خودروسازی که تویوتا و فراری و فولکس و … از آن استفاده می‌کنند.

ABAQUS

آباکوس محصول شرکت فرانسوی داسو سیستم است و قابلیت تحلیل به روش اجزا محدود (FME) و حل مسائل از یک تحلیل خطی ساده تا پیچیده‌ترین مدل‌سازی غیرخطی را دارد و همچنین برای مدل‌های رفتاری در مدل‌سازی رفتار گوناگون فلزات، لاستیک‌ها، پلیمرها کامپوزیت‌ها، بتن مسلح، فرم‌های فنری و مصالح ژئوتکنیکی مانند خاک و سنگ و … و شبیه‌سازی‌های تست خمش، کاربرد دارد.

MATLAB

نرم‌افزار متلب ترکیب دو واژه MATRIX و Laboratory است که توسط شرکت Mathworks در ایالت ماساچوست آمریکا طراحی شد. متلب نرم‌افزار محاسبات مهندسی و عددی مانند محاسبات تخمین سیستم و … در محیط کامپیوتر است.

از مهم‌ترین مزایای نرم‌افزار متلب در مهندسی مکانیک،m-file های قوی آن است. معمولاً برنامه نویسان حرفه‌ای مکانیک برای ساخت تابع با استفاده از این نرم‌افزار، ابتدا چارچوب برنامه را در یک فایل اصلی می‌نویسند و در این نرم‌افزار، برنامه‌نویس بخش‌های مختلف برنامه را به‌صورت توابعی با یک یا چند ورودی می‌نویسد و برنامه‌نویس، هر تابع را می‌تواند به‌صورت جداگانه چک کند. اما از معایب بزرگ متلب این است که متلب یک‌زبان مفسری است و سرعت اجرای آن نسبت به زبان‌های کامپایلری کمتر است و دوم اینکه هزینه یک کپی کامل از متلب، ۵ تا ۱۰ برابر از یک کامپایلر C یا فرترن گران‌تر است.

کاربردهای متلب:

در تحلیل ارتعاشات، پردازش سیگنال‌های واقعی و ارتباطات و تصویر و ویدئو و سیستم‌های کنترل، تست و اندازه‌گیری، مهندسی مالی، محاسبات زیستی و …

 

CFX یا ANSYS CFX

نرم‌افزار تجاری دینامیک سیالات محاسباتی و بخشی از مجموعه نرم‌افزارهای دینامیک سیالات محاسباتی، ارائه‌شده توسط شرکت انسیس است. این نرم‌افزار به سه بخش CFX-solver و CFX-pre و CFX-post تقسیم‌شده که برای شبکه‌بندی و اعمال تنظیمات و شرایط حل و انجام فرآیند و استخراج نتایج حل یا پس پردازش، استفاده می‌شود.

کاربردها و برخی از ویژگی‌های نرم‌افزار:

کاربرد این نرم‌افزار در شبیه‌سازی سیالاتی است و حل معادلات گسسته شده دینامیک سیال به‌صورت کاملاً کوپل Fully coupled در حوزه مکان و کاملاً ضمنی Fully Explicit و از الگوریتم تصحیح فشار مانند سیماب SIMPLE استفاده نمی‌کند پس‌سرعت حل گر آن بالاست. همچنین در شبیه‌سازی تجهیزات دوار و توربو ماشین‌ها مانند پمپ‌های گریز از مرکز، توربین‌ها و کمپرسورها گریز از مرکز و حل مسائل دینامیک سیال و تحلیل مسائل چند فازی و تحلیل‌های نانو سیال کاربرد دارد

ADAMS

نرم‌افزاری قوی و بی‌رقیب ساخته‌شده توسط نخبگان میشیگان برای بهینه کردن سیستم‌های مکانیکی قبل از رسیدن به پیش ساخت فیزیکی، شبیه‌سازی سیستم مکانیکی، تست سینماتیکی سیستم، اندازه‌گیری نیروهای وارد بر اتصالات، clearance ها و برخوردها، اندازه موتور و عملکرد و …، عمر قطعه در چرخ‌کاری و مکان دهی قطعات و تحلیل دینامیکی کاربرد دارد.

GAMBIT&FLUENT

نرم‌افزار کاربردی در شاخه‌ای از علم مکانیک به نام CFD برای تحلیل سیستم‌ها شامل جریان سیال، انتقال حرارت و پدیده‌های همراه مانند واکنش‌های شیمیایی بر اساس شبیه‌سازی کامپیوتری، مدل‌سازی جریانات سیال با استفاده از حل معادلات حاکم بر جریان توسط روش‌های عددی

TRANSYS

TRANSYS مخفف Transient system simulation است. نرم‌افزار شبیه‌سازی برای حالت گذرا، محصول همکاری شرکت آمریکا و فرانسه و آلمان در ۱۶ ورژن مختلف. البته ورژن ۱۷ آن هنوز وارد ایران نشده است.

نرم‌افزار از دو بخش مهم تشکیل‌شده است. قسمت اول، یک موتور یا هسته نرم‌افزار که قادر به خواندن و پردازش داده‌ها و حل مسائل با روش تکرار عددی، تعیین همگرایی سیستم و رسم نمودار متغیرهای سیستم و مشخص کردن خواص دینامیکی، ماتریس‌های معکوس انجام برگشت‌پذیری خطی و بررسی فایل‌های داده‌های خارجی است و قسمت دوم و بسیار مهم، کتابخانه‌ی گسترده و تنوع برای مدل کردن قسمتی از یک سیستم مکانیکی است.

یک کتابخانه استاندارد شامل ۱۵۰ مدل از اجزا مکانیکی و الکتریکی شامل پمپ‌ها، سیستم‌های آنالیز آب‌وهوا و برآورد تجهیزات پایه و … است.

کاربردها:

تحلیل سیستم‌های انرژی، شبیه‌سازی سیستم، مدل‌سازی سیستم های مکانیکی و پویا، آنالیز سیستم‌ها و برآورد شرایط و تجهیزات پایه در آن، شبیه‌سازی رفتار سیستم، نشان دادن اجزای فیزیکی سیستم، طراحی و شبیه‌سازی دینامیکی سیستم های سرمایه و گرمایش HVAC، تحلیل انرژی سازمان‌ها و آنالیز اقتصادی آن‌ها، طراحی و محاسبه سیستم‌های مدرن مانند گرمایش از کف و سرمایش از سقف، ژئو ترمال، بازیافت طراحی، سیستم های انبساط مستقیم هوایی با پمپ تقویت مایع مبرد Liquid pump Amplification، سیستم های ویژه حرارتی Thermal storage

CF turbo

برای آشنایی با عملکرد و شناخت پمپ‌های گریز از مرکز و مشخصه های هندسی و عملکردی و منحنی‌های این ماشین و آشنایی با طراحی هیدرولیک برای طراحی و ساخت پمپ کاربرد دارد

ANSYS work bench

برای شبکه‌بندی مسائل سیالاتی و شبیه‌سازی المان و مدل‌های پیچیده و محیط‌های کوپله و صنایع نظامی کاربرد دارد.

 

ANSYS

محصول شرکت ANSYS inc است. ابزاری تحلیلی که از روش اجزا محدود برای مدل‌سازی و تحلیل استفاده می‌کند تا به‌سادگی بهینه‌سازی ساختاری و حرارتی و دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و شبیه‌سازی‌های مد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی در طرح‌ها اعمال شود.

این نرم‌افزار از خروجی catia استفاده می‌کند و مزیت‌های رایج هندسی و برداری مانند SA T و Parasolid را پشتیبانی می‌کند.

کاربردها و برخی از ویژگی‌های خاص:

در مکانیک سیالات برای بررسی رفتار یک سیال و یا بررسی مسائل انتقال حرارت با استفاده از اجزای محدود کاربرد دارد و در مکانیک جامدات با بررسی تنش‌ها و ارتعاشات در سازه‌ها و قالب‌ها، مسائل را حل می‌کند. همچنین برای تبدیل اجزای تک‌واحد تا مجموعه‌های بزرگ و پیچیده و حتی سیستم‌های کامل با نمای ۳ بعدی CAD به یک محصول یا سیستم مجازی کامل و قابل توسعه و تحلیل المان و شبیه‌سازی استاتیکی و دینامیکی و انتقال گرما کاربرد دارد.

از قابلیت‌های این نرم‌افزار، آنالیز زمینه‌های گوناگون مانند جامدات و سیالات و انتقال حرارت، الکترومغناطیس، الکترواستاتیک، الکترونیک و دینامیک و … و آنالیز توامان مانند آنالیز سیالاتی جامداتی، بهینه‌سازی مدل‌های طراحی‌شده، تهیه گزارش و خروجی‌های مختلف، تشخیص پارامترهای مختلف و میزان اهمیت هرکدام، برقراری ارتباط با نرم‌افزارهای دیگر مانند پرو اینجینیر، سالیدورک، اینونتور، مکانیکال دسکتاب، یونیگرافیکس و کتیا است

Vensim

محصول شرکت ventana system است.

برخی از کاربردها و ویژگی‌های نرم‌افزار:

ابزار مدل‌سازی قوی بخصوص مدل‌سازی سیستم‌های دینامیکی، مسائل منابع آب، مجسم نمودن و پردازش و شبیه‌سازی و تحلیل و بهینه‌سازی مدل‌های مربوط به سیستم‌های پویا dynamic به‌گونه‌ای ساده و انعطاف‌پذیر، شبیه‌سازی مدل‌های دارای حلقه loop و نمودار جریان Flow Diagram که روابط بین متغیرهای سیستم از طریق اتصال کلمات به‌وسیله فلش‌ها معرفی و تعریف می‌شوند. همچنین نرم‌افزار قادر به شبیه‌سازی رفتار سیستم است

Fludsim

شبیه‌سازی هیدرولیکی و پنوماتیکی برای تمامی رشته‌ها که توسط شرکت Festo طراحی‌شده است.

 

Power Mill

مشهورترین نرم‌افزار در کشور. یک برنامه ۳ بعدی CAM جهت طراحی مسیر حرکت ابزارها در CNC (CNC مخفف Computer Numerical Control به معنی کنترل عددی رایانه است) طراحی‌شده است.

پاور میل یک ابزار قدرتمند ماشین‌کاری است و برای طراحی مسیر حرکت ابزارها در CNC های ۲ تا ۵ محوره کاربرد دارد. این نرم‌افزار در صنایع قالب‌سازی، قطعه‌سازی و خودروسازی کاربرد دارد.

برخی از ویژگی‌های مهم:

سرعت بالای عملکرد برنامه، تعیین بهترین مسیر ابزارها جهت کاهش میزان بار آن‌ها و در راستای کاهش زمان و انرژی و هزینه‌های تولید و افزایش بازدهی نهایی، برخورداری از استراتژی یا راهبردهای پیشرفته و مختلف برای ماشین‌کاری مانند محدوده کاری، خشن کاری پرداخت‌کاری معمولی و با سرعت بالا و …، قابلیت کنترل دقیق ضخامت قطعات در زمان عملیات براده برداری، انجام محاسبات دقیق و پیچیده در جهت برخورد ابزارها با دیواره‌ها و قطعه کار، قدرت بالا در شبیه‌سازی و نمایش گرافیکی قطعات و حرکت ابزارها

Power shap یا Autodesk powershsp  یا  Delcam power shape

Powershspe با مالکیت قبلی Delcam، نرم‌افزاری همه‌کاره برای مدل‌سازی محصولات و قطعات پیچیده از طراحی تا تولید است.

Delcam powershape دارای ابزار مهندسی جامع برای تبدیل داده‌های اسکن شده به مدل‌های ۳ بعدی CAD.

برخی از ویژگی‌ها:

طراحی‌شده برای Feature CAM، Power Mill و Part Maker، دارای ابزار منحصربه‌فرد مدل‌سازی tribrid، طراحی دقیق قاب هندسی با استفاده از اشاره‌گر هوشمند بصری، خروجی گرفتن از طرح‌ها در فرمت‌های مختلف ازجمله NX، CATIA، STEP و IGES، STL و Parsolid و…

GAMBIT

برنامه‌ای ساده برای مدل‌سازی و ایجاد مدل ریاضی برای حل گر Fluent و طراحی و شبکه‌بندی مدل‌های فیزیکی. همچنین می‌توان با واردکردن هندسه ایجادشده توسط سایر نرم‌افزارهای CAD/CAE و ایجاد تغییرات و تولید مش از این نرم‌افزار استفاده کرد. اما به‌طور خاص GAMBIT برای کمک کردن به طراحان در تولید هندسه و به‌صورت اختصاصی تولید مش‌ها و شبکه‌ها در کاربردهای دینامیک سیالات (CFD) طراحی‌شده و یک پیش پردازنده برای نرم‌افزارهای دینامیک سیالات محاسباتی است که خروجی آن به شکل فایل‌های ورودی برای نرم‌افزارهای CFD است و درواقع خروجی این نرم‌افزار، ورودی نرم‌افزار Fluent است یعنی کاربرد اصلی GAMBIT در هر تحلیلی است که با استفاده از نرم‌افزار Fluent قابل اجراست از مسائل انتقال حرارتی تا مباحث سیالاتی.

آخرین ورژن گمبیت، مربوط به شرکت ANSYS INC است. تا چند سال پیش اکثر مهندسان سیالاتی از گمبیت استفاده می‌کردند تا اینکه شرکت انسیس امتیاز نرم‌افزار Fluent را خریداری کرد و به طراحی دی این مدلر و مشینگ نمود و به همین دلیل، بسیاری از مهندسان به سمت استفاده از محیط جدید طراحی‌شده در انسیس روی آوردند.

Working Model

قوی‌ترین نرم‌افزار برای آنالیز دینامیکی و ارتعاشی مکانیزم ها و حتی تحلیل و مونتاژ مدل‌های استاتیکی و ۳ بعدی و ترسیمات ۲ بعدی. این نرم‌افزار قادر است که تقریباً حرکت اجزای هر نوع مکانیزمی را شبیه‌سازی کند که در اتوماسیون صنعتی بسیار مفید و پرکاربرد است.

این نرم‌افزار می‌تواند انواع ربات‌ها، ماشین‌آلات، دستگاه‌ها و تقریباً هر نوع مکانیزمی را به‌صورت کاملاً مشابه با واقعیت، شبیه‌سازی کند و به بررسی رفتار آن بپردازد و از معدود نرم‌افزارهایی است که قدرت آنالیز المان محدود در حالت دینامیکی را دارد.

برای دانشجویان نیز این نوید وجود دارد که اکثر سؤالات کتب و استاتیک و دینامیک و دینامیک ماشین و ارتعاشات و … را به کمک این نرم‌افزار، شبیه‌سازی و جواب نهایی آن را به دست آورند.

کار با این نرم‌افزار به این صورت است که کاربر ابتدا باید اجزای مکانیزم خود را در یک ترم افزار طراحی قطعه مانند Mechanical Desktop یا Solid Edge یا Solidwork و … به‌صورت ۳ بعدی ایجاد کند و سپس یک‌به‌یک آن‌ها را به محیط Working Model وارد کند و سپس بین قطعات هر قید دلخواهی را مانند لولا، جوش، کشویی و … را برای شبیه‌سازی مکانیزم ایجاد کند و همچنین امکان تعریف موقعیت، سرعت و شتاب نیز برای قطعات وجود دارد و نیز امکان وارد نمودن انواع بارهای خارجی روی کل و یا بخشی از قطعه نیز وجود دارد.

 

Edge CAM

نرم‌افزار طراحی و عملیات ساخت به کمک رایانه و معروف‌ترین نرم‌افزار ساخت و تولید به‌وسیله رایانه است و در این زمینه پیش‌قدم و بالاترین نرم‌افزار کاربردی CAM است و ساخت شرکت pathrace Technology است که در سال ۲۰۱۱ توسط شرکت Vero software خریداری شد.

توانایی‌های سیستم CAM به معنای طراحی و ساخت به‌وسیله کامپیوتر در این برنامه به اوج زیبایی و پیشرفت خود رسیده است و ازجمله توانایی‌های قدرتمند و بسیار عالی این نرم‌افزار انجام فرزکاری با دستگاه فرز، خراطی و تراشکاری با دستگاه تراش معمولی و یونیورسال تراشکاری turning، کنترل اسپورت و دور دوران ماشین، براده برداری و براده برداری دورانی، سوارکاری و خلاصه تمام اعمال تراشکاری قطعات و فلز است.

به‌طور خلاصه Edge CAM نرم‌افزاری بی‌رقیب در صنعت ماشین‌کاری است و با ابزاری منظم و متوالی در تولید، محبوب‌ترین آن در سطح دنیاست و سرعت رشد آن به حدی بوده که ابزار عمده مهندسین در کارگاه‌های کوچک ماشین‌کاری تا شرکت‌های چند ملیتی تولید خودرو و هوافضا و نرم‌افزار مهندسین مکانیک در طراحی و استخراج برنامه‌های کدینگ تراشکاری جهت کاربرد در دستگاه‌های CNC و دیگر ابزار CAM است.

برخی از کاربردها و ویژگی‌ها:

مدل نمودن، آزمایش و سنجیدن تولید، تغییرات و به‌روزرسانی سریع در تولید هر قطعه‌ای امکان تغییر سریع پارامترهای دستگاه به‌عنوان‌مثال برش در راستای X را بنا به تولید به راستای Y تغییر و برنامه ماشین‌کاری را نو کرد، تعیین نقطه صفر و زوایای ماشین تراش و تغییر و جابجایی آسان آن، ابزارهای فراوان ۲ بعدی و ۳ بعدی، مدل کردن و شبیه‌سازی و استخراج کد ISO و جی کد G-code و کدهای باینری دستگاه تراش به‌صورت ترکیبی، دارا بودن تمام خصوصیات و استانداردهای فلزات (سختی، سرعت سوراخ‌کاری و …)، شبیه‌سازی محیط و عملیات ماشین‌کاری.

PRO ENGINEER یا Pro E

ازجمله نرم‌افزارهای پیشرفته درزمینهٔ CAD/CAM که برای طراحی، محاسبه و تولید قطعات صنعتی بکار گرفته می‌شود و از نرم‌افزارهای Grade-A در طراحی و تولید است که دارای قابلیت‌های مدل‌سازی solid&surface بسیار قوی و ماشین‌کاری با دستگاه‌های CNC است که قادر به تهیه هرگونه نما و برش در جهات دید مختلف با استفاده از اطلاعات مدل ۲ بعدی قطعه است مانند شیب‌ها Round و پخ‌های موردنیاز در سطوح، اعمال انقباض shrikage در ۳ جهت مختلف، طراحی و ایجاد مدل ماهیچه و تکیه‌گاه، اعمال لقی‌های موردنیاز قطعه، اضافه کردن سیستم راه گاهی و تغذیه و دیگر اجزای متالورژیکی موردنیاز در ریخته‌گری، تست نهایی روی شیب، خروجی قطعه از قالب، ارسال مدل و مجموعه‌های آماده‌شده جهت ماشین‌کاری و ایجاد فایل‌های حاضر مسیر حرکت ابزار برای ماشین‌های مختلف CNC و همچنین استفاده از خروجی‌های متفاوت نسبت به دستگاه‌های CNC اعم از G-code و…، قابلیت ماشین‌کاری و گرفتن G-code استثنایی آن برای ماشین‌های CNC، شبیه‌سازی و حرکت مذاب پلیمری از قالب‌های پلاستیکی و مشاهده نتایج خروجی قطعه، دارای آرشیو بی‌نظیر قطعات استاندارد برای قالب‌سازی در محیط Mold، دست‌یابی به نقشه‌های ۲ بعدی و ۳ بعدی طبق استانداردهای دقیق نقشه‌کشی در محیط Drawing، استفاده از تکنیک مدل‌سازی ۳ بعدی solid علاوه بر تکنیک سطح سازی surface و استفاده از محیط style برای طراحی قطعات غیر هندسی با سطوح خیلی پیشرفته.

سایپا و مرکز تحقیقات ایران‌خودرو از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند.

این نرم‌افزار، رقیب بزرگ catia است.

MSC MARC

نرم‌افزاری برای تحلیل و آنالیز نیروها و تنش‌ها و عناصر محدود غیرخطی و المان و شبیه‌سازی رفتار محصول تحت سناریوهای بارگیری استاتیک و داینامیک و مولتی فیزیکس و حل انواع مسائل مرتبط به چرخه حیاط محصول برای شبیه‌سازی پروسه تولید و اندازه‌گیری کار آیی و بهره‌وری محصول و وضعیت محصول تحت شرایط بحرانی و آنرمال و همچنین آزمون انواع حالات غیرخطی بر روی هندسه‌ها و مواد مختلف تحت شرایط گوناگون ازجمله بررسی سطوح تماس باهم و میزان ضربه‌پذیری و اصطکاک و …

آخرین نسخه این نرم‌افزار توسط تیم شاتل لند ارائه‌شده است.

برخی از ویژگی‌های نرم‌افزار:

آنالیز و تجزیه تحلیل حرارتی، تجزیه تحلیل حرارتی مکانیکی، تجزیه تحلیل الکترومغناطیسی تجزیه تحلیل اثر فشاربرقی و الکتریسیته ساکن و مغناطیس ساکن

COSMOS Works یا CW

نرم‌افزاری برای تحلیل نیروها و تنش‌ها و تحلیل مجموعه مونتاژی و تعیین نیروی تماسی و تنش و اصطکاک بین قطعات که مخصوص محیط dolidwork است که تمامی مراحل مش بندی، حل و ارزیابی نتایج در محیط solidwork انجام می‌شود و نگرانی انتقال مدل از نرم‌افزار CAD به نرم‌افزار حل‌کننده وجود ندارد. همچنین این نرم‌افزار قابلیت شبیه‌سازی شرایط واقعی مانند بار بلبرینگی، نیروی گریز از مرکز در اثر چرخش و … و آنالیز مواد کامپوزیت، بررسی بارگذاری دینامیک، تحلیل مواد غیرخطی مانند لاستیک و سیلیکون و … را نیز دارد.

این نرم‌افزار قدرت مش زنی بالایی دارد و ۲ الگوریتم مختلف برای مش بندی دارد و به‌سادگی اندازه مش را در نواحی مختلف مدل تعیین می‌کند. البته معمولاً خود نرم‌افزار این تنظیم را انجام می‌دهد.

   معرفی نرم‌افزاری که نام آن کمتر به گوش می‌خورد

این نرم‌افزار قدرت مش زنی بالایی دارد و ۲ الگوریتم مختلف برای مش بندی دارد و به‌سادگی اندازه مش را در نواحی مختلف مدل تعیین می‌کند. البته معمولاً خود نرم‌افزار این تنظیم را انجام می‌دهد.

   معرفی نرم‌افزاری که نام آن کمتر به گوش می‌خورد

Lab view

نرم‌افزار یا بهتر است این‌گونه بگوییم، زبان برنامه‌نویسی که در ایران کمی ناشناخته است و قدرت آن در مهندسی مکانیک شگفت‌انگیز است.

Lab view یک زبان برنامه‌نویسی گرافیکی است که بدون نیاز به کد نویسی و پیش‌نیاز به تجربه برنامه‌نویسی قبلی، مهندسان را در اجرای پروژه‌های موردنظرشان یاری می‌کند.

این زبان توانایی ارائه امکانات ورودی و خروجی Data از طریق انواع کارت‌های DAQ و پردازش سیگنال را دارد که این پردازش‌ها در هر زمینه‌ای چه انواع عملیات فیلترینگ، حذف نویز، انجام عملیات پیچیده ریاضی، پردازش صوت و یا تصویر می‌تواند باشد.

اوج قدرت این برنامه در کار با پورت‌های سریال و نواری، مدارهای واسط کامپیوتری، عمل کنترل و اتوماسیون و پردازش داده‌هاست.

برخی از مراکزی که از Lab view استفاده می‌کنند به شرح زیر است:

مراکز هسته‌ای و مراکز تحقیقات فیزیک بنیادی سرن در بخش‌های مختلف خود که شامل صدها و هزاران سنسور و قطعات الکترونیکی است از آن استفاده می‌کنند تا تمامی اطلاعات را ثبت و ضبط کرده و در مواقع نیاز آن را فراخوانی کنند.

برخی از کاربردها:

اندازه‌گیری آیرودینامیکی، آنالیز شتاب سنج‌ها، تجزیه تحلیل سیستم‌های اندازه‌گیری، شبیه‌سازی پروسه‌های صنعتی، طراحی و کنترل‌های مختلف، شبیه‌سازی سنسورهای شتاب سنج و میزان ارتعاش با کالیبراتور ارتعاش.

کنترل صنعتی Instrument control:

در سیستم‌های اتوماسیون صنعتی می‌تواند پروژه‌های متفاوتی انجام دهد مثلاً با اتصال یک ترموکوپل (سنسور دما) و یک فن، یک سیستم کنترل دما طراحی می‌شود.

ابزار دقیق:

می‌توان انواع سنسورها مانند لووسل،  ترموکوپل ، آلتراسونیک، سنسور فشار را توسط مدارات واسط به کامپیوتر وصل کرد و با نرم‌افزار لب ویو پردازش متفاوتی مانند ذخیره داده و یا رسم منحنی و یا فیلترهای دیجیتال را بر روی داده‌ها انجام داد.

مانیتورینگ :

می‌توان در سیستم‌های ابزار دقیق و با اتوماسیون صنعتی، وضعیت سیستم را در کامپیوتر نشان داد مثلاً نمایش و رسم منحنی سنسورها، وضعیت عملکرد موتورها و جک‌ها

جمع‌آوری داده و تحلیل و پردازش سیگنال :

توسط ترانسمیتر، سیگنال تقویت‌شده را می‌توان به کارت USB DAQ انتقال داد و سپس اطلاعات مربوط به یک لووسل را به کامپیوتر منتقل کرد و منحنی و یا مقدار وزن را نمایش داد.

اندازه‌گیری ارتعاش:

از کاربردهای مهم لب ویو، آنالیز ارتعاشات است که می‌توان با اتصال لرزش سنج یا همان شتاب سنج مانند AC102 شرکت CTC به کارت DAQ مدل USB-4431 شرکت NI یک سیستم ارتعاش سنج طراحی کرد.

اندازه‌گیری ارتعاش معمولاً دو بخش دارد :

تجهیزات پرتابل اندازه‌گیری یا ارتعاش یا همان ویبرومتر vibrometer که به کامپیوتر وصل نمی‌شود و بیشتر برای سیستم های تعمیر نگه‌داری کاربرد دارد که به آن ویبرومتر قلمی نیز می‌گویند و برخی از تجهیزات که معروف به Vibration Analyzer اند که بسیار پیشرفته‌اند.