ارایه صحیح – اهمیت پاورپوینت

چگونه یک پاورپوینت حرفه‌ای بسازیم؟

همه ما چه درجایگاه دانشجو و چه در جایگاه یک استاد در رشته یا مهارتی خاص، گاهی نیاز داشته‌ایم تا مطالبی را برای فراگیرانی در رده‌های مختلف سنی، شغلی و تحصیلی ارائه دهیم.

در همه این سمینارها و یا کلاس‌های درسی سعی کرده‌ایم ارائه را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم تا مدرس و یا مخاطب را تحت تاثیر قرار داده و به نتیجه مورد نظر دست یابیم.

مسئله اصلی چیست؟

در این میان، یکی از چالش برانگیزترین و زمان‌برترین و البته مهم‌ترین مسائل، ساخت و ارائه یک پاورپوینت حرفه‌ای بوده است که بتواند هم از نظر محتوا و هم از نظر گرافیکی نظر مخاطب را به خود جلب کند.

اینکه چه محتوایی را انتخاب کنیم، آن را با چه دیدگاهی و از چه زاویه‌ای بنویسیم، چطور ظاهر گرافیکی آن را تنظیم کنیم و چطور آن را بیاراییم، همه و همه در نتیجه‌ی نهایی سمینار و ارائه مطالب ما تاثیر مستقیم دارد.

از آنجا که دانشجویان زیادی را می‌شناسیم که خواهان یافتن روش‌های موفق ارائه تخصصی و ساخت پاورپوینت هستند، قصد داریم در سلسله پست‌های ارائه تخصصی، به این موضوع بپردازیم تا از هموار شدن راه و رسیدن شما به موفقیت لذت ببریم.

تا بینهایت فاصله برای ما کم است. 

چگونه یک پاورپوینت بسازیم

اهمیت پاورپوینت

چند سال قبل استفاده از اسلاید و پروژکتور روشی برای ارایه بود؛ اما امروزه روشی که سخنرانان، یا ارائه حرفه‌ای و حتی غیرحرفه‌ای از آن بهره می‌برد، استفاده از پاورپوینت است.
نرمافزار Power point از مجموعه نرمافزاری Office شرکت مایکروسافت است که باهدف تسهیل در ارائه مطالب انتخاب شده است. این نرم‌افزار این امکان را فراهم آورده است که ارائه‌دهنده با استفاده از تصاویر، نوشته‌ها، فیلم، صوت و حرکات و افکت‌های تصویری و انیمیشن، سخنرانی یا ارائه مطلب مفیدتری داشته باشد نه اینکه تمام زحمات فرد به‌عنوان ارائه‌دهنده نیز بر عهده پاورپوینت باشد.
یکی از معضلاتی که در اکثر ارائه‌ها به‌وفور مشاهده می‌شود، اسلایدهای خشن و غیراصولی، زمخت و غیر مرتبط با موضوع موردبحث است. گاهی کاستی‌های مطلبی که ارائه می‌گردد با تهیه یک اسلاید زیبا کمرنگ می‌شود.
بنابراین اگر ارائه‌دهنده کمی حوصله به خرج داده و پاورپوینتی زیبا ارائه نماید می‌تواند نظر مخاطبانش را درمورد موضوع مورد ارائه تحت تأثیر قرار دهد.
تفاوتی نمی‌کند که پاورپوینت برای ارائه پایان‌نامه، سمینار و یا یک ارائه ساده درسی باشد. مهم این است که به‌صورت اصولی و گام به‌گام و خلاقانه پاورپوینتی ساخته شود که بتواند حرف و فکر ارائه‌دهنده را بهتر به مخاطبان خود منتقل کند.

تا اینجا به اهمیت و ضرورت استفاده از پاورپوینت پرداختیم. در پست‌های بعدی می‌توانید محتوا و ساختار یک پاورپوینت حرفه‌ای و همچنین نکات مهم اجرایی برای ساخت پاورپوینت حرفه‌ای را دنبال کنید.

دانلود رایگان قالب پاورپوینت!

همچنین می‌توانید قالب‌های آماده پاورپوینت را که توسط تیم مبتکران جوان پویا طراحی شده است، در اینجا ببینید و رایگان دانلود کنید 🙂

تا بینهایت فاصله برای ما کم است.

مبتکران جوان پویا

جهت ثبت هرگونه درخواست مرتبط با سایت، می‌توانید فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست + یک =