اجزای آسانسور

حتما تا امروز بارها و بارها از آسانسور استفاده کرده‌اید. آسانسور یکی از اجزای اصلی ساختمان‌هایی با بیش از 3 طبقه است. تجسم ساختمان‌های بلند بدون آسانسور، دیگر تصور یک برج زیبا و ایده‌آل نیست که بتوان از بالاترین طبقات آن شهر را نظاره کرد.

خیال طی‌کردن صدها پله بدون بالابر، آزاردهنده‌ترین تصویری است که می‌تواند در هنگام ساخت و یا خرید یک واحد مسکونی یا اداری و … در ذهن شکل بگیرد. بنابراین آسانسورها در زندگی انسان نقش مهمی را ایفا می‌کند.

قسمت‌های مربوط به جایگذاری یک آسانسور، مانند همه بخش‌های دیگر یک ساختمان در هنگام طراحی و نقشه‌کشی ساختمان لحاظ می‌شود.

هرچند ممکن است آسانسورها به‌صورت آماده در فروشگاه‌ها و شرکت‌های ارائه‌دهنده آن وجود داشته باشند، اما آسانسور مانند هر ماشین دیگری از اجزای متعددی ساخته شده‌ است.

بخشی از این اجزا نیز در ساختمان و قبل از نصب آسانسور در نظر گرفته می‌شود. نظیر چاله آسانسور که نصب شدنی نیست بلکه با توجه به ابعاد آسانسور، حفر می‌شود و ریل‌های ثابت در این قسمت جایگذاری می‌شود تا آسانسور روی آن حرکت کند.

همانطور که در بالا اشاره شد آسانسور اجزای مختلفی دارد؛ برخی از این اجزا شامل کابین، درب، شاسی احضار کابین، موتور، ریل حرکتی، ریل ثابت، ترمز، موتور، کلیدهای کابین، وزنه تعادل و … می‌شود.  

در این پست اجزای آسانسور به‌صورت کاملا تصویری و در قالب ویدئوهای کوتاه در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.