فرستنده صوتی

با توجه به تکنولوژی‌های روز دنیا و بهره‌وری از سیستم‌های نوین الکترونیکی و قابلیت‌های ویژه سیستم‌های صوتی، بر آن شدیم که یک دستگاه ایده‌آل با قدرت انعطاف‌پذیری بسیار بالا و با کیفیت قابل قبول (همانند کابل) طراحی و تولید کنیم که بتواند راهکار مناسبی جهت صوت‌های سیار و سیستم‌های صوتی در محیط‌های شهری باشد.
در اماکن وسیع و گسترده جهت پوشش صوتی، می‌بایست از داکت‌ها، کانال‌های ارتباطی، کابل‌کشی‌ها، آمپلی‌فایرها و تقویت‌کننده‌های پرقدرت و … استفاده کرد؛ که علاوه بر هزینه‌های سنگین با کوچکترین جابجایی، خرابی، رطوبت و حوادث غیر مترقبه (سیل، زلزله، جنگ) و مرور زمان به راحتی دچار مشکلات جبران‌ناپذیر می‌شوند.
سیستم‌های صوتی بی‌سیم با کمترین هزینه و سریع‌ترین زمان ممکن می تواند در یک منطقه وسیع (چند صد هکتاری) به راحتی بدون نیاز به کابل‌کشی و برق پوشش صوتی مناسبی را ایجاد نماید. (تعریف پدافند غیر عامل) و جابجایی و رفع خرابی‌ها با کمترین هزینه انجام می‌شوند.

کاربردهای دستگاه:

– در پارک‌ها و اماکن عمومی می‌‎تواند جایگزین مناسبی جهت سیستم‌های صوتی ثابت موجود باشد زیرا با حذف کابل‌کشی‌های موجود و آمپلی‌فایرهای پرقدرت و مشکلات موجود، می‌تواند از امکان مانور (نصب سریع، جابجایی، حمل و…) بسیار بالایی برخوردار گردد. (کاربرد پدافند غیر عامل)

– در هیأت‌های مذهبی، راهپیمایی‌ها و پیاده‌روی‌های عمومی می‌تواند دستگاه مناسبی جهت هماهنگی و یکپارچگی صوت باشد.

– با توجه به نوع دستگاه و باطری داخلی آن و گیره کمری، حمل توسط کاربران به راحتی انجام می‌شود لذا کاربرد بسیار مناسبی در مراکز گردشگری و جهانگردی دارد و مترجمان به سهولت می‌توانند از این سیستم بهره‌برداری نمایند.

– این فرستنده می‌تواند به عنوان یک دستگاه بی‌سیم برای انتقال صوت میکروفون به صورت حرفه‌ای جهت کاربردهای گوناگون باشد. تامین صوت دو یا چند دوربین فیلم‌برداری یا میکسرها و دستگاه‌های آمپلی‌فایر به صورت همزمان یا تکی با کیفیت بسیار مناسب که مورد تایید صدا و سیما است را تامین نماید.

مشخصات فنی:

 1. دارای 100 کانال جهت برنامه‌ریزی و کار
 2. فرکانس UHF حدود 200 الی 500 متر را پوشش می‌دهد در صورت نیاز به برد بیشتر باید مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی اخذ گردد.
 3. قابلیت افزایش برد دستگاه
 4. ورودی مستقیم میکروفن و لاین
 5. دارای آنتن داخلی 5db با قابلیت تغییر تا 25db
 6. صدایی بسیار شفاف و زیبا بدون کوچکترین تفاوتی با کابل
 7. قابلیت همراهی و افزودن آمپلی‌فایر پرقدرت صوتی در گیرنده تا 2000W
 8. طراحی پک کامل در یک بسته‌بندی به همراه آمپلی‌فایر تا 500w واقعی با تغذیه باطری 12v
 9. امکان نصب در پارک‌ها و فضاهای باز اماکن شهری، خیابان‌ها، کارخانه‌ها، مجتمع‌های ورزشی، سالن‌های آمفی تئاتر و … .
 10. استفاده از سوکت‌های دارای کلید قطع و وصل، ورودی برق و فیوزدار به جای سوکت‌های ورودی برق
 11. استفاده از دیود در مدار جهت جلوگیری از سوختگی احتمالی در جابه‌جایی مثبت و منفی ولتاژ

دستورالعمل بهره‌برداری از سیستم صوتی:

 1. دستگاه با ولتاژی حدود 5V-DC الی 35V-DC به صورت مستقیم و 220V-AC با آداپتور قابل بهره‌برداری است.   
 2. روی دستگاه دوکلید -VOL و +VOL وجود داردکه در فرستنده TX و گیرنده RX به عنوان ولوم حجم صدا عمل می‌کنند.
 3. دستگاه فرستنده TX بایستی با آنتن روشن شود در صورتی که بدون آنتن روشن شود فرستنده TX می‌سوزد.
 4. جهت تعویض کانال ابتدا باید کلید +CH را در حالت خاموش‌بودن سون‌سگمنت (نمایشگر کانال) یکبار فشار داده بعد از روشن‌شدن سون‌‌سگمنت کلید -CH را نگهداشته و با دو کلید -VOL و +VOL کانال دستگاه را تغییر می‌دهیم و پس از رهاکردن کلید -CH اتوماتیک روی همان کانال دستاه قفل می‌شود.
 5. درصورت تعویض کانال بعد از تنظیم کانال موردنیاز و خاموش‌شدن عدد کانال (به معنای ذخیره‌شدن کانال) باید یکبار دستگاه را خاموش و روشن کرد تا دستگاه کالیبره شود.
 6. جهت استفاده از برد مناسب و بهینه (فرکانس کاری دستگاه UHF است به همین علت از کیفیت صدای مطلوبی برخوردار می‌باشد لذا این فرکانس در مقابل مانع سخت بسیار حساس است) می‌بایست دستگاه یا آنتن‌ها در بالاترین نقطه (روی باند) در دید یکدیگر بدون مانع قرار بگیرند تا بیشترین برد با کمترین قطعی را داشته باشند.

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × چهار =